Basından

“KAĞITTAN ESİNTİLER” SERGİSİ GAZİMAĞUSA’DA AÇILDI

30-11-2018

Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği ile Uluslararası Kağıt Sanatçıları Derneği katkılarıyla organize edilen “Kağıttan Esintiler” sergisi dün akşam Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleşen tören ile açıldı.

‘Kâğıda Dokunuş’ ile kâğıdın değişik halleriKaynak: ‘Kâğıda Dokunuş’ ile kâğıdın değişik halleri

26-11-2018

Kıbrıs Kâğıt Sanatçıları Derneği ‘kâğıda dokunuş’ üye sergisi geçtiğimiz hafta açıldı. Tanzimat Sokakta bulunan Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Atölyesi’ndeki sergi açılışını Cumhurbaşkanı nın eşi Meral Akıncı gerçekleştirdi. Sergi, restorasyonu yeni tamamlanan KAÜ yerleşkesinde ilk kez gerçekleştirilen sergi özelliğini de taşıyor.     

“KÂğıt Yapmak” Sergisi Açıldı"

23-09-2018

Kıbrıs Kâğıt Sanatçıları Derneği’nin Arkın Yaratıcı Sanatları ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD) işbirliğinde düzenlediği “El Yapımı Kâğıt ve Uygulamaları Çalıştayı İşleri Sergisi” açıldı. 
 

Kâğıdı sanatın merkezine yerleştiren sanatçılar

06-05-2018

Kıbrıs Kâğıt Sanatçıları Derneği ‘Kâğıda Dokunuş’ ismini verdikleri çalışmalarıyla ikinci sergilerini gerçekleştirdiler. Farklı ülkelerden sanatçıların katılımıyla gerçekleşen sergideki eserler görülmeye değerdi. Kâğıdın doğallığı ile sanatı buluşturan bu çalışmalarda kadından, sessizliğe, yaratıcılıktan,  oluşuma kadar pek çok farklı anlamları içinde barındıran eserler sergilendi. Dernek Başkanı İsmet Tatar ve İsrailli sanatçı Laura Behar’la hem sergiyi konuştuk, hem de sanatçıları yakından tanıma fırsatı yakaladık.     

Kağıt Sanatçıları ürettiklerini sergiledi: "PaperTouch 2" beğeniyle izleniyor

20-04-2018

Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği’nin bu yıl “PaperTouch 2” adı altında düzenlemiş olduğu sergi 17 Nisan akşamı açılışı gerçekleştirildi.

Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği'nden "Paper Touch 2" sergisi

08-04-2018

Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği, KKTC, Türkiye ve İsrail'den kağıt sanatçılarının katılımı ile "Paper Touch 2" adlı uluslararası sergi düzenliyor.

“Kağıda Dokunuş Sempozyum ve Sergisi” açıldı

23-11-2016

2 Aralık’a kadar gezilebilecek olan serginin açılışına, Meclis Başkanı Sibel Siber, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova ile sanatçılar katıldı.

Kağıda Dokunuş' isimli sergi açıldı

22-11-2016

Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği'nin düzenlediği "Kağıda Dokunuş Sempozyum ve Sergisi" açıldı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Kağıt Sanatçıları Derneği Üyelerini Kabul Etti

12-10-2016

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Bakan Berova, Kâğıt Sanatçıları Derneği’nin uluslararası derneklerle yaptığı işbirliğinin oldukça önemli olduğunu kaydetti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Kağıt Sanatçıları Derneği'nden bir heyeti kabul etti

20-12-2015

Ziyarette konuşan Dernek Başkanı İnci Kansu, KKTC'de siyaset alanında çok az kadın olduğunu söyleyerek, Siber'in Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı yürütmesi ve başarılı olmasının kendilerine gurur verdiğini kaydetti; Siber'i kutladı.

Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği Kuruldu

21-10-2015

Kıbrıs Kağıt Sanatçıları Derneği kuruldu. Derneğin başkanlığına İnci Kansu, başkan yardımcılığına ise Emel Samioğlu getirildi.

Please reload

  • Facebook - Grey Circle